CDI-W3* Wroclav 2008

16. září 2008 | 17.57 |
› 

Jednou z nejvýznamnějších událostí pomalu končící drezurní sezóny roku 2008 bylo o víkendu 12. -14. září probíhající CDI-W3* v polské Wroclawi.
Hana Vášáryová - Guardian Angel

Přijíždějící účastníky uvítal obrovský jezdecký areál, ve kterém je možné najít vše, co nějak souvisí s koňmi - od dostiháků, přes skokany, drezuristy až po western. Příjemného prostředí areálu využilo celkem třináct národních ekip. Rozlohu i vybavení areálu můžeme polským jezdcům jenom tiše závidět, byť areál je stále trochu ve výstavbě a rekonstrukci. To ovšem vynahrazuje zjištění, že co je důležité a potřebné pro koně, má přednost před věcmi potřebnými pro lidi nebo určenými jen pro oko návštěvníka - na rozdíl od mnoha stájí u nás. Jezdecký areál je situován na jižním okraji Wroclawi, těsně u hlavních silnic, a tak je i dopravně dobře přístupný - další plus pro Polsko, alespoň pokud pomineme jinak strašlivou silniční infrastrukturu.

Z reprezentantů České republiky dorazily do Wroclawi tyto dvojice: Hana Vašáryová - Guardian Angel, Fabrizio Sigismondi – Plesant, Dita Krčmářová - Ferragamo 3 a Michaela Habásková - Sapiens-K. K nim můžeme přičíst ještě "skorodomácího" Alexandra Onoprienka s Arconem. Ti ale měli smůlu při veterinární přejímce. Ani veškerá péče neumožnila Arconův start, a tak se tato dvojice v pátek ráno vracela zpět domů. Další dvojice, startující za Českou republiku, nastoupily ke svým úlohám bez výrazných problémů, pokud pomineme některé formální nedostatky a potíže.

Úvodní den závodů nebyl pro naše soutěžící nejvydařenější, poznamenaný nervozitou a mnohými chybami v úlohách.

Pro většinu našich dvojic byl lepší druhý nebo spíše až třetí den závodů. Z pohledu diváka i podle slov našich jezdců se výkony našich lepšily kolo od kola, i když procentuální výsledky tomu občas neodpovídaly. Zdaleka nejlepšího umístění se ve finálovém dni podařilo dosáhnout Haně Vašáryové s Guardian Angelem, když byli pátí, což znamenalo umístění v první třetině startovního pole. Guardian Angelovi zdatně sekundoval Sapiens-K, který se od pátku až do neděle stabilně držel kolem poloviny výsledkové listiny.


Celkově bylo wroclawské CDI jednou z poměrně vydařených akcí, alespoň pokud jde o pohled nezúčastněného diváka. Z pohledu startujícího by se ovšem lehce našly celkem vážné problémy. Ty spočívaly snad ani ne tolik v práci členů organizačního týmu závodů, jako v nedostatku informací od pořadatelů a především (hlavních) rozhodčích těchto závodů. S úžasem jsme sledovali, jak ještě několik hodin po skončení soutěže nebyly k dispozici kompletní výsledkové listiny, ačkoli na hlavním "A" obdélníku se hodnocení dvojice, která právě dokončila úlohu, objevilo několik vteřin poté, co dvojice opustila v "A" obdélník. Bylo zcela běžné, že kompletní výsledkové a startovní listiny byly zveřejněny až kolem desáté hodiny večer. Netřeba pochybovat, že takto "včasné" zveřejnění startek jistě nepřispělo k pohodě jezdců startujících těsně po ránu. V případě české ekipy se to týkalo hlavně Hany Vašáryové. (Ne)oficiální zdůvodnění znělo, že kompletní výsledkové listiny stále čekají na podpis těch správných funkcionářů závodů. O tom, že listiny byly obvykle vyvěšovány pouze v polštině snad ani není třeba mluvit... Podobné potíže trvaly v podstatě celou dobu konání závodů.

Michaela Habásková - Sapiens-K

Na druhém - "B" obdélníku se s výsledky nikdo celkem moc neobtěžoval. Pokud na hlavním "A" obdélníku byly jednotlivé výsledky k dispozici ihned po skončení úlohy na světelně tabuli, pak na obdélníku "B" jsme se ocitli zpět v době kamenné. Na "A" obdélníku bylo k dispozici "výpočetní středisko", disponující notebookem v každé z rozhodcovských budek a nejméně dvěma notebooky ve stanu zpracovatelů/hlasatelů. Zmatené pobíhání "poslíčků s listinami" od budek ke zpracovatelům nahradily USB WiFi karty Sagem, připojené k notebooku v každé budce rozhodčích, které zasílaly aktuální hodnocení každého cviku od každého rozhodčího přes access point Linksys (s fajnovou všesměrovou anténou :o)) k centrálnímu zpracování. V tomto případě je o to více nepochopitelné, proč i oficiální výsledkové listiny z "A" obdélníku musely čekat několik hodin na podpis toho správného funkcionáře závodů.

Co se týče povrchu soutěžních obdélníků, nezaznamenali jsme vážné výhrady. Jediné připomínky, a to oprávněné, byly k příliš hlubokému a měkkému povrchu opracoviště u "B" obdélníku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře